Duży wybór srebrnych wisiorków

Kup wisiorki srebrne

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.