Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Zamów kolczyki z kamieniami.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki czy wisiorki. Minerały potrafią zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny z kolei te wysadzane turkusem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Jakie Minerały stosowane przez złotników są naturalne, a które okazują się sztucznymi produktami? To potrafi zadziwić – przede wszystkim czytelników, którzy nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że sporo materiałów stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z itru i cyrkonu, a rozmaite kolory są zasługą tego typu domieszkom, jak cer albo kobalt. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy o wiele częściej stosują rzecz jasna minerały naturalne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, które mogą przybierać barwy od niebieskich do czerwonych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi koszty zakupu takich kolczyków. Dobrze jednak pamiętać, że są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, niż te zdobione sztucznymi materiałami.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]