Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Znajdź lampworki.

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane w domach – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Obecnie również możemy wykonać je w domu, lecz bardziej trafionym pomysłem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to umożliwia danie mu wybranych kształtów. Strużki gorącego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Przy jakich strojach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Barwne lampworki świetnie pasują do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, iż będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy takich kreacjach – to tylko kwestia pomysłowości.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]