Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Dalsze informacje o kolczykach srebrnych

Srebrne kolczyki to zdecydowanie jedne z najczęściej kupowanych przez panie elementów. Są idealne na każdą sytuację – bardzo uroczystą i mniej oficjalną. Zobaczmy co sprawia, że są tak rozchwytywane oraz gdzie możemy je nabyć.

Srebrne kolczyki – najmodniejsze rodzaje

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych formach. Najpopularniejsze są delikatne sztyfty, które pasują na co dzień i od święta, są dyskretne, a jednocześnie eleganckie. Równie popularne są długie akcesoria, które cudownie wydłużają sylwetkę. Są okraszone kosztownymi klejnotami albo całkowicie gładkie. Akcesoria zrobione ze srebra nie powodują alergii uszu, co często występuje w przypadku ozdób z tworzyw sztucznych. Dobierając kolczyki popatrzmy na cechy probiercze oraz technologię ich wykonania – najbardziej oryginalne wyprodukowano techniką przyciemniania.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze olśniewające

Srebrne kolczyki musimy skrupulatnie oczyszczać i systematycznie eliminować śniedź, żeby ciągle prezentowały się nienagannie. Powinno się wycierać je codziennie delikatną szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalistyczne produkty zapobiegające pojawianiu się śniedzi, a nieużywane kolczyki trzymać w zamkniętych pudełkach. Nie wykorzystujmy natomiast domowych metod czyszczenia, typu pasta do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu preparaty niezwykle niszczą miękką powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie nabyć srebrne kolczyki?

Największy wybór ozdób jest na pewno w e-sklepach, które zapewniają błyskawiczny dowóz do domu i kuszące obniżki cen. Poza tym zakupy w internecie to nieprawdopodobny komfort, który z całą pewnością docenią przede wszystkim zabiegane panie domu.