Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Zobacz, gdzie zamówić cyrkonie

W procesie ozdabiania ozdób masowo wykorzystywane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a przy okazji mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza klientów jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swojej biżuterii. Istnieją naturalnie także alternatywne sposoby dla mniej zamożnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one naturalnie także inne zastosowania. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do określania pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.