Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli szukasz topazu mistycznego, powinieneś odwiedzić ten adres

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Istotna okazuje się również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do swojej kreacji.