Wiszące kolczyki – do jakich kreacji je zakładać?

Chcesz kupić kolczyki wiszące? Kliknij tutaj.

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych typów biżuterii. Noszą je nie tylko panie – rosnącym od lat popytem cieszą się także pośród mężczyzn, w szczególności tych ceniących sobie niekonwencjonalny styl. Nie można jednakże zaprzeczać, że zdecydowana większość wzorów tworzona jest z myślą o kobietach. Wyjątkowo efektowne są w szczególności wiszące kolczyki. Są one bardziej widoczne i dzięki temu w większym stopniu mają wpływ na to, jak inni postrzegają daną kreację. To powoduje, że są ogromnie popularne wśród kobiet w różnym wieku i ubierających się w przeróżnych stylach. Znaczne zróżnicowanie wiszących kolczyków umożliwia dobranie ich właściwie do każdej kreacji. Jak jednak wybrać wiszące kolczyki najlepsze do danej okazji? Na które ich cechy powinniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Wiszące kolczyki – weź pod uwagę ich kształt oraz długość

Przy doborze kolczyków wiszących należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość i kształt – to dokładnie te przymioty w głównej mierze wpływają na to, jak ostatecznie jest widziana twarz. Długie kolczyki wiszące (u jubilerów dostaniemy takie mające nawet kilku centymetrów) przedłużają twarz, natomiast te krótsze powodują, że wydaje się ona bardziej okrągła. Tu ogromne znacznie posiada również design kolczyków. Wąskie powodują wyszczuplenie owalu, natomiast te bardziej sferyczne – wręcz . W sprzedaży dostaniemy również kolczyki bardziej neutralne, które nie zmieniają zbytnio odbioru kształtu naszego oblicza – tutaj koniecznie winniśmy wspomnieć przykładowo o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz wiszących kolczyków z ciężkimi bransoletami

Poszukując wiszących kolczyków dobrze dopasowanych do konkretnej kreacji powinno się mieć na uwadze, iż są one niesłychanie rzucającym się w oczy dodatkiem. W sąsiedztwie innych odznaczających się ozdób mogą więc sprawiać wrażenie pretensjonalności. Stąd powinnyśmy wystrzegać się noszenia ich do ogromnych wisiorków, zegarków bądź bransoletek. Wiszące kolczyki będą natomiast wyglądały znakomicie, jeśli w kreacji będą najsilniejszym akcentem – rzecz jasna pod warunkiem, iż prawidłowo dobierzemy je do stylizacji włosów, sukienki oraz butów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]