Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła prowadząca prosto do serca. Ogólnie uważa się, iż obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo wytwarzano je z konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednakże materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku stuleci, natomiast znaczący wzrost ich popularności daje się zauważyć w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny ze sporym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia różnych metali i kamieni jest olbrzymi. Prócz diamentów stosuje się szafir, rubin czy szmaragd. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a nawet drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że narzeczony musi zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: surowca, liczby karatów, wzoru czy użytego kamienia, wobec tego każdy znajdzie piękny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz miłości, wobec tego jego koszt nie jest najważniejszy. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]