Lipotransfer w medycynie estetycznej

Szukasz więcej wiadomości dotyczących przeszczepu tłuszczu na twarz w Kielcach? Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/

Obecnie medycyna estetyczna żywiołowo się rozwija. Pacjenci, którzy decydują się na poddanie się takim zabiegom, mają sposobność wyboru z licznych metod modelowania części ciała czy redukcji zmarszczek. Jedną z nich jest lipotransfer, uważany za mało inwazyjny zabieg. Jest on przeprowadzany nie tylko w celach estetycznych, ale pozwala on dodatkowo na odbudowę zdeformowanych tkanek np. u pacjentów po masektomii.

Główne atuty przeszczepu tkanki tłuszczowej?

Atutem lipotransferu, zwanego też lipofillingiem, jest fakt, że podczas zabiegu wykorzystuje się tkankę tłuszczową pobraną od pacjenta i przenosi się ją w wybrany obszar ciała, któremu objętość chcemy zwiększyć. To w znacznym stopniu zmniejsza (jednak, rzecz jasna, całkowicie nie eliminuje) ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Z wykorzystaniem autologicznego transferu tkanki tłuszczowej można wykonać mnóstwo zabiegów estetycznych, zaczynając od niewielkich zabiegów redukcji zmarszczek w okolicach dekoltu oraz twarzy, po zabiegi bardziej rozległe, jak ujędrnienie oraz modelowanie pośladków czy piersi. O uniwersalności lipotransferu świadczy też to, że wykorzystuje się go celem rekonstrukcji deficytów tkanek i usuwania blizn, a także w ginekologii estetycznej, m.in. do kształtowania warg sromowych. Następnym znaczącym atutem lipotransferu jest niewątpliwie trwałość zdobytych za jego sprawą rezultatów.

Lipofilling – skąd najczęściej pozyskuje tkankę tłuszczową?

Nie każda osoba, która przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z zamysłem poddania się przeszczepowi tkanki tłuszczowej, będzie dopuszczona do tego zabiegu. Lekarz specjalista na bazie aktualnych wyników badań analizuje drobiazgowo sytuację zdrowotną każdego pacjenta. Lipofillingu nie przeprowadza się np. u osób, u których wykryto nowotwór, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na choroby serca, schorzenia wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz nadciśnienie. Jak wygląda sam zabieg lipofillingu? W pierwszej fazie w znieczuleniu punktowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic ud, brzucha bądź bioder. Z pozyskanego materiału oddziela się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a następnie transferuje się ją w te rejony ciała, którym pragniemy zwiększyć objętość. Najczęściej są to dłonie i broda.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]