Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

Dowiedz się, gdzie nabyć kabel światłowodowy, wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości mające ogromne znaczenie osiągnięcie techniczne. Potencjał jego użycia jest ogromy. Nie można uznać za wyolbrzymienie opinii, że kabel światłowodowy pojawia się w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który wyróżnia się doskonałymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy stosowany jest między innymi w dziedzinie telekomunikacji i jest aktualnie praktycznie niezastąpiony, jeżeli idzie o przewody telefoniczne. Za ich sprawą połączenia pomiędzy abonentami a centralami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo pojawienia się błędu jest bardzo małe bądź żadne. Połączenie jest rewelacyjne, co przekłada się na najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy w słuchawce telefonu. Natomiast elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do wykonywania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też rozgłośnie TV. Kable światłowodowe odznaczają się małym ciężarem, a w związku z tym doskonale sprawdzają się podczas transmisji na żywo, gdyż gwarantują swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Także telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia najwyższej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które na ten moment znajdują się na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najlepsze poddawane są w procesie produkcji bardzo drobiazgowej kontroli technicznej, co sprawia, że nie należy obawiać się, że w czasie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Wykorzystanie włókna optycznego oraz stalowego drutu to cechy cechujące doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, dzięki której kabel odporny jest na działanie niesprzyjających czynników i w ten sposób długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bez wątpienia potężny krok naprzód, jeśli idzie o wykorzystywane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]