Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach i zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której szybko znajdą zabytki i galerie, pensjonaty, hotele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz czar małopolskiego folkloru.

Przydatne rozmówki i spis ambasad – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych ciekawych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty w Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego