Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Aparat do masażu limfatycznego zamówisz na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do stosowania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często stosują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje dużo powodów do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilny sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tych aparatów. Dziś osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. zakrzepica czy choroba nowotworowa, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]