Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale też mają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, do zera minimalizując ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się gorących potraw, palenia papierosów i alkoholu. Istotne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują opuchliznę oraz ból.

Implanty zębowe – komu zlecić?

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – z tego względu bardzo ważne okazuje się to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne informacje.