Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze pasty wybielające wystarczają. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, nakładki, paski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o 14 tonów

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika oznacza się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej tydzień. Znakomite rezultaty daje także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.