Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korekcja wzroku Kraków. Więcej informacji na voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, dalekowzroczności, a także szeregu pozostałych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent szybko wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje doświadczona kadra medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować właściwą procedurę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszymi aparatami diagnostycznymi, tym samym są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą przydatną w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, np. ciałem obcym w gałce ocznej czy pozbyciem się kaszaków.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]