Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne? Sprawdź www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do leczenia prawie każdej części ciała. Niejednokrotnie jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: naderwania ścięgien, stłuczenia czy achillodynia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu lumbago, haluksów, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]