Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących laserowej korekta wzroku, skieruj się w to miejsce.

Praca w różnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy komfort w codziennych sytuacjach – to jedynie kilka z powodów, które przekonują wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy ciągle rośnie, do czego przyczynia się z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie nikłe ryzyko możliwych powikłań. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych problemów, bowiem stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się znakomite rezultaty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować hyperopię. Dziś bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a równocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Kluczowe to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również małe ryzyko powikłań. Należy wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, iż w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności schorzenia oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]