Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jakże ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, sadzę, roztocza, pyły zawieszone PM2.5 czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Obecnie najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i szybko zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.