Uzupełnienie zarostu czyli mikropigmentacja brody

Kliknij tu, jeżeli szukasz więcej informacji na temat mikropigmentacji zarostu.

Broda od wieków była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd sporo zdradza o jej właścicielu. Hodowanie bujnej brody wróciło do mody po wielu dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u mężczyzn. To sprawia, iż dla sporej grupy osób brak zarostu może być przyczyną niemałych kompleksów. Można postarać się je wygasić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Nieodpowiednia pielęgnacja, odżywianie i spadek poziomu testosteronu a bujność zarostu

Tak jak każda część ciała również twarz może stracić włosy. Broda silnie przerzedzona albo z dostrzegalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia wygląda mało estetycznie i może skutkować spadkiem samooceny. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest wyłącznie pokłosiem cyklu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym następstwem starzenia się. Jednakże spadek poziomu hormonów androgennych często następuje gwałtownie także u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się między innymi łysieniem brody. Intensywne wypadanie włosów to też często wynik ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków lub akcesoriów. Na utrzymanie włosów w zdrowej kondycji istotny wpływ ma odżywianie, z tej przyczyny mężczyźni powinni postawić na dietę bogatą m.in. w witaminę K2 oraz D, witaminy z grupy B, jak również cynk, magnez oraz wapń. Odczuwanie napięcia też nie pomaga w wyhodowaniu gęstego zarostu – włosy wypadają same, a nierzadko są bezwiednie wyskubywane w nerwowym odruchu.

Mikropigmentacja brody – kropki z pigmentu, które udają odrośnięte włosy

Najprostszą metodą na zamaskowanie rzadkiego zarostu jest jego całkowite zgolenie. Ale nie każdy mężczyzna czuje się przystojnie bez brody albo pragnie ją nosić, gdyż uważa, że to uszlachetnia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o przeszczepie włosów, lecz taki zabieg to najczęściej koszt sięgający minimum paru tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu za pomocą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika wyglądają jak ledwie co wyrośnięte włosy, a zauważenie detali dodanych od prawdziwego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Mikropigmentacja brody kamufluje obszary skóry dotknięte łysieniem całkowitym oraz plackowatym, pomaga optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia poprawę linii zarostu. Należy jednakże mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się na ogół 12 miesięcy.

Nasze dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]