Zabiegi z użyciem botoksu – nie tylko medycyna estetyczna

Wejdź na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/botoks/, aby odnaleźć informacje dotyczące botoksu w Kielcach.

Botulinotoksyna, w mowie potocznej nazywana po prostu botoksem, to substancja na bazie białka produkowana przez pewien typ bakterii beztlenowych, która z powodu swoich właściwości znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, przede wszystkim estetycznej. Jak wobec tego korzysta się z tej egzotoksyny i czy jest to bezpieczne?

Botoks – leczenie schorzeń, w których występuje nadmierne napięcie mięśniowe

Toksyna botulinowa jest jedną z najsilniejszych znanych egzotoksyn, której działanie polega na hamowaniu bodźców przekazywanych pomiędzy nerwami a tkanką mięśniową. To z tej przyczyny jego konsumpcja (na przykład razem z niewłaściwie przechowywaną żywnością) może być śmiertelnie niebezpieczne, bo w skrajnych kazusach kończy się zatrzymaniem akcji serca. Niemniej jednak tenże efekt rozluźnienia mięśni, jaki wywołuje botoks, lekarze od pół wieku wykorzystują do leczenia chorób, w których występuje zbytnie napięcie mięśniowe, między innymi przy trudnych przypadkach migreny, schorzeniach powodujących niekontrolowane tiki czy kurczu twarzy. Botoks często stosuje się również w leczeniu bruksizmu, innymi słowy patologicznego tarcia zębami, gdyż wstrzyknięcie toksyny botulinowej w wybrane miejsca likwiduje napięcie mięśni szczęki, a tym samym minimalizuje zagrożenie ścierania się zębów i pękania szkliwa. Botulinotoksyna pomaga też ludziom cierpiącym na nadpotliwość – zaaplikowana w obszary, gdzie skóra wytwarza nadmierne ilości potu, potrafi zablokować jego wydzielanie się nawet do 6 miesięcy.

Botoks – likwidacja zmarszczek mimicznych oraz “lwiej zmarszczki”

Zwykły Polak zazwyczaj botoks łączy natomiast z zabiegami estetycznymi. I istotnie, toksyna ta jest tu wykorzystywana w szerokim zakresie. Stosuje się ją w zabiegach mających na celu likwidację zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu to zabieg bezbolesny oraz krótki. Preparat botoksu wygładza skórę i rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek. Z tego powody głównie stosuje się go do likwidacji tzw. “zmarszczki gniewu czy zmarszczek mimicznych pojawiających się w pobliżu oczu. Z pomocą botulinotoksyny można także ograniczyć nadmierny łojotok skóry czoła.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]