Zalety jonizatora powietrza

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości wytwarzają jony ujemne powstające się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i środowisko oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi na skutek wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo wpływu silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak komputery, telewizory czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić dym z papierosów, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, szpitalach, urzędach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych zadaniach.