Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Pokaźna porcja wiedzy o zabiegach AMD. Przeczytaj koniecznie!
Choroba AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to choroba wzroku, która rozwija się u ludzi w starszym wieku i kategorycznie pogarsza jakość widzenia. Obecnie wyspecjalizowane kliniki świadczą pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.
Kto przeważnie choruje na AMD?
Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej znamionujący się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest wadą, która manifestuje się poprzez obniżenie się ostrości wzroku i deformację obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Na AMD cierpią przede wszystkim osoby po 50. roku życia, a zespół przyczyn choroby nie został jeszcze do końca zrozumiany. Zakłada się jakkolwiek, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niewłaściwy tryb życia – m. in. długotrwała ekspozycja na światło UV lub palenie tytoniu, nadwaga. Istotne mogą być również czynniki genetyczne, a także pozostałe schorzenia współistniejące, np. hipertensja bądź hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna wytworzyła jednak środki, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa efektywnie na postać suchą zwyrodnienia.
Leczenie AMD – jak wygląda?
Specjalistyczny laser nanosekundowy 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Procedura leczenia nie jest ryzykowna a więc może być wykonywana u rozmaitych grup pacjentów zagrożonych wadą lub całkowitą utratą wzroku. Technika laserowa powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe i stymuluje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera trwa jedynie parę minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo.
Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]