Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

skitury, turystyka narciarska

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły tylko po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Trudne, lecz nadzwyczaj satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas dość trudnych, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko na naszym kontynencie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]