Najpiękniejsze atrakcje w Małopolsce

Szukasz miejsc do zwiedzania w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy godne polecenia, legendarne oraz nowe, ale z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Śliczne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej znane i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny widok – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie tylko laików, ale także uznanych alpinistów i himalaistów.