Wakacje na Sri Lance – plaże, herbata i inne atrakcje

Tu znajdziesz więcej szczegółów o wakacje Sri Lanka.

Chociaż nad Bałtykiem czy w polskich górach jest masa pięknych punktów, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, nie raz pragniemy po prostu wyrwać się w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Kapitalnym pomysłem jest wyjazd do Azji, bowiem tamtejsze zwyczaje i kultura są pod każdym względem odmienne od polskich, zatem polskiemu turyście zapewnią masę fantastycznych wrażeń. Taką otwierająca oczy eskapadą na pewno będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo to oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka to stosunkowo nieduże państwo zlokalizowane na Cejlonie oraz przylegających mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż większość turystów za podstawową atrakcję uważa jej cudowne plaże, a także możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon znany jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Sri Lanki. Jakkolwiek jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum chowa masa atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, bowiem dzieje tego kraju sięgają przeszło 3 tys. lat.

Co zatem należy zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala sławnym też ze swoich guźców, krokodyli oraz lampartów. Nie można również spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – jak ją zorganizować?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jednak najatrakcyjniejsze wakacje na Cejlonie to te, które zostały zaplanowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować program podróży do wymagań każdego turysty.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]