Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.