Skład książek

Jeśli potrzebujesz zamówić skład książek, skieruj się tutaj.

Kiedyś zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak stale potrzeba do tego dużej dokładności, znajomości rozmaitych zasad i ogromnych umiejętności. O co w nim konkretnie chodzi? Jakim osobom zlecić podobne prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania umożliwiających fachowy skład książek lub broszur. Największą popularnością szczyci się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców z branży. Trochę mniej chętnie używany jest zaś QuarkXPress. Te programy to rozwiązania płatne, jednak stworzona została też darmowa alternatywa – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek powinien sprawić, że tekst będzie jak najbardziej przejrzysty – źle złożony tekst prędko zmęczy czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne okazują się także względy wizualne – publikacja musi odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z inną zawartością stronicy – zdjęciami lub ozdobnikami.

Kto zleca skład książek

Po podobne usługi chętnie sięgają wydawcy gazet i innych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają swoich specjalistów. Znaczenie składu książek zwiększa się także z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Skład książek – jak zlecać?

Dobrym wyjściem okaże się zlecenie podobnych zleceń agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze odpowiednich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że ostateczny efekt całkowicie nas zadowoli.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]