Twoja firma w internecie – jak znaleźć dobrą agencję SEO?

Na seo4.net uzyskasz fachową pomoc profesjonalistów z agencji SEO.

Firmy lub administratorzy sklepów internetowych, którzy marzą o tym, żeby wyświetlać się na pierwszych pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na przynajmniej 3 sposoby. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podjęcie działań osobiście. Nie dysponując wiedzą w zakresie SEO i nie śledząc na bieżąco komunikatów o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno postępować poprawnie i – co najistotniejsze – efektywnie. Kolejne podejście to zatrudnienie na etat obeznanego SEOwca, jednakże nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Trzeci sposób to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Budżet zarezerwowany na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem kooperacji z agencją SEO jest to, że nie licząc specjalistów od SEO w pracują tam też eksperci od kodowania, kampanii Google Ads, copywritingu czy projektowania graficznego, którzy służą rzeczową pomocą w tych kwestiach.

Firma SEO – transparentność jej prac to ważny aspekt

Agencji SEO w naszym kraju jest sporo. Czym kierować się podczas szukania podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w SERPach? Rekomendujemy wybrać firmę, która działa na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, ale także tych kreatywnych czy reklamowych, co roku się zwiększa, co nie zawsze gwarantuje należytą jakość usług. Współpracując z agencją, która działa od mniej więcej dekady, można mieć zaufanie, że posiada ona duże doświadczenie i może bez trudu pochwalić się ciekawym portfolio swoich uprzednich klientów. Na stronach agencji SEO na ogół obecny jest dział z prezentacją tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę wypada zapoznać się ze studia takich przypadków, by wstępnie zobaczyć, jakich wyników można oczekiwać po danej agencji, jak również to dla jakich branż pracowała oraz jakie trudności udało jej się rozwiązać. Najlepsza agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: pisze o planach zadań na zbliżające się tygodnie, ale również przekazuje sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich efekty.

Inna istotna kwestia to personalizacja oferty i dopasowanie zakresu działań do charakteru działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy reaguje w przeciągu kwadransa, a oferta wygląda jak gotowy szablon, powinien to być sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania pracownik kompetentnej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, żeby dopytać o dodatkowe dane o firmie, niezbędne do przygotowania dla niej kompleksowej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się odszukać tak po prostu online, jak np. informacja o prowadzonych uprzednio pracach SEO oraz o najważniejszych dla klienta towarach albo usługach, które pragnie wypromować.

Co o firmie SEO mówi system rozliczenia jaki oferuje?

Z nieufnością należy potraktować firmy SEO, które oferują typ umowy z zapłatą za uzyskany wynik. W takim modelu opłata odbywa się dopiero wówczas, kiedy słowa kluczowe zdobędą uzgodnione w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top10 czy też do Top5). To w dalszym ciągu całkiem popularny model rozliczeń, jednakże wiąże się ze znacznym ryzykiem – można wszak uzyskać szybkie rezultaty za pomocą łamania standardów określonych przez Google. Stale aktualizowany algorytm również nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych klientowi, z tej przyczyny sumienna firma SEO nigdy nie gwarantuje uzyskania konkretnych pozycji. Jeśli idzie o cenę za usługi firmy SEO, to sporadycznie bywa ona stała – tradycyjnie w pierwszych miesiącach po zawarciu kontraktu nieodzowne są większe nakłady finansowe, by przeprowadzić drobiazgowy audyt SEO, a później wprowadzać w życie wszystkie wymienione w nim sugestie. W późniejszych miesiącach współpracy, jak witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań bywają dużo mniejsze.

Nasze dane kontaktowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]