Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Sprawdź, gdzie kupić antenę telewizyjną, wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zakupić. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]