Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Więcej informacji o kasku do jazdy konnej.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]