Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Znajdź shuttersy.

Projektując aranżację domu, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zwykle decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które czasem zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w europejskich domach

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, PCV, a także z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Australii czy USA.

Shuttersy nadają pomieszczeniom niesłychanie wytworny wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader stylowy wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Należy dodatkowo zaznaczyć, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez stosowania linek, co posiadacze psów i kotów oraz rodzice małych dzieci, które przerwać zwisające sznurki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]