Kapsułki kompatybilne z Dolce Gusto – kawy w intensywnych smakach

Dowiedz się, gdzie kupić kapsułki do Dolce Gusto

Ekspresy z systemem Dolce Gusto na stałe wtopiły się już w pejzaż naszych kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich ciekawa, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają łatwy dostęp do aromatycznych kompozycji kawy. Smakosze tego napoju z czasem uznali, iż nie muszą się ograniczać tylko do propozycji jednego producenta, w związku z tym na rynku szybko powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka firm, które zaczęły pomału podbijać serca miłośników kawy.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Producenci oferujący zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto pochodzą z różnorodnych europejskich krajów, w tym także z Polski. Oczywiście, kiedy myślimy o dobrej kawie od razu przed oczami mamy włoską kawiarnię, w której serwowane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, że największy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy skomponowane tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto oraz wywodzące się z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował także własne cappuccino (Capucci), gorzką ale subtelną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), kombinację kawy i czekolady (Mokacci) oraz gorącą czekoladę (Chocolat). Pozostali europejscy producenci kapsułek do ekspresów w tym systemie to m.in. portugalska firma Torrie, który produkuje smaczną czekoladę na gorąco i hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia oprócz czekolady, produkuje również aromatyczną czarną kawę Intenso o mocnym smaku, jak również dwie jej dwa jej rodzaje z dodatkiem mleka – Cortado, z którego można przyrządzić kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o objętości 120 ml.

Ceny zamienników kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Nescafe Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niewielkich opakowaniach, zawierających 10 lub 16 porcji. Ich cena w sklepach online jest najczęściej o kilkanaście procent niższa, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości napojem już za nieco ponad 1zł. Kapsułki pasują do większości dostępnych na polskim rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich użycie nie wpłynie negatywnie na nasz sprzęt, zapytajmy o to sprzedawcę albo poszukajmy na stronie sklepu listy ekspresów zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]