Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Zobacz, gdzie nabyć listwy podłogowe

Z pozoru są mało znaczącym elementem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]