Lampy solne – cechy lecznicze

Więcej szczegółów o sklep lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały dużą popularność. Należy przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową aurę. Jednak czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić również korzyści zdrowotne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również potencjalne źródło zdrowia i dobrego nastroju.

Nasze dane kontaktowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]