Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli chcesz nabyć lampę solną, koniecznie odwiedź ten adres.

Drobne dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego trudu można je dopasować do aranżacji wnętrza, bo kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna, bo nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. walca albo sześcianu.

Skąd wynika powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i uspokajające, stąd rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, ponieważ przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii i aranżacji domów.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]