Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

Zobacz, gdzie kupić ług do drewna, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do impregnacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie używany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz wiele innych elementów. Tymczasem preparaty stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na uszkodzenia i eksploatację. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować w odpowiedni sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]