Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Chcesz nabyć kontenery na odpady? Wejdź na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

Do przewożenia ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]