Modele stolików kawowych – jaki wybrać?

Dobry stolik kawowy musi być estetyczny w użytkowaniu i funkcjonalny. Należy również mieć na uwadze, iż stanowi on interesujący detal aranżacji wnętrza. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych modeli stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika warto wziąć pod uwagę parę czynników. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź czasopisma? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam podjęcie decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń wnętrza, ale też bez trudu zadbać o jego porządek. Warto przemyśleć też kupno modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad zakupem stolika z owalnym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń komponować z dowolną liczbą modułów. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę w szerszym gronie znajomych, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to powinno się rozważyć zakup stolika z używanych materiałów, na przykład zrobionego z europalet. Nietuzinkową alternatywą jest używanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc mniej więcej 45-50 centymetrów. Jeżeli planujemy umieścić go z boku fotela, to optymalnie musi sięgać do podłokietnika.