Najpopularniejsze technologie i materiały do druku 3D

Tutaj kupisz filament.

CadXpert oferuje szeroki wybór materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do druku 3D dzieli się na 4 kategorie:
– PolyJet – utwardzane ultrafioletem płynne żywice fotopolimerowe,
– FDM (z ang. fused deposition modeling) – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM dla przemysłu służące do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych,
– SLS – proszek poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych własnościach, które utwardza się wiązką lasera.

Filament – ogólnodostępny oraz nietoksyczny materiał do drukarek 3D

Filament to materiał stosowany w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. Ta technologia druku i materiał są używane do seryjnej produkcji, jak również do testowania funkcjonalnego i ekspresowego prototypowania z łatwych do kształtowania termoplastów. Które filamenty są przeważnie wykorzystywane w drukarkach 3D? Przede wszystkim sięga się po proste do kształtowania PLA (poliaktydy), materiały inżynieryjne (między innymi te odporne na pękanie) lub posiadające specyficzne cechy (przykładowo ogniotrwałość). Technika druku FDM daje rezultaty równe wydrukom pozyskanym przy pomocy pozostałych popularnych metod, czyli termoformowania lub wtrysku. Największe atuty filamentów to atrakcyjna cena idąca w parze z dobrą jakością wydruku, duża dostępność, a także ekologiczny sposób ich produkcji (czysty a przy tym nietoksyczny, więc wykonane tą metodą prototypy można stosować np. w biurach).
W technologii FDM firma CadXpert posiada materiały:
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne.

Materiały do druku 3D – zastosowanie żywic fotopolimerowych

Poza filamentami, w asortymencie CadXpert znajdziemy także inne materiały do drukarek 3D. W technologii SLA (czyli w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– stomatologiczne.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Nadzwyczaj szerokie. Z reguły korzystamy z niej w przemyśle i branży medycznej do trójwymiarowego druku projektów koncepcyjnych oraz prototypów, a także rozmaitych elementów wymagających gładkiej powierzchni.
Natomiast materiały dedykowane dla technologii Polyjet to m.in.:
– imitujące polipropylen,
– medyczne,
– transparentne.
PolyJet jest uważana za kompleksową a przy tym niezwykle precyzyjną technologię druku 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pomocą światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom mają zastosowanie przeważnie jako prototypy: anatomiczne, koncepcyjne, imitujące produkt końcowy i inżynieryjne. Z tych fotopolimerów wykonywane są także obudowy, opakowania i inne artykuły codziennego użytku.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]