Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Więcej o bagażniku dachowym na relingi.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]