Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Potrzebujesz butów do jazdy konnej? Zobacz tu.

Jazda konna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie może to zadziwiać – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, polepszenie kondycji, jak również ćwiczenie dobrej postawy. Oprócz tego ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: niweluje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym dają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, niemniej jednak nabywając je powinno się nie zapominać o tym, aby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców są wytwarzane buty do jazdy konnej?

Kupując buty do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia droższe, mimo to opłaca się je wybrać ze względu na większą trwałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej przyjmuje docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem wypada nieznacznie gorzej, ale jej zaletą jest przystępna cena.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]