Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Jeśli szukasz mopów, skieruj się tutaj.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie sprzątanie wielkich powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]