Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w sypialni. Dowiedz się więcej na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednakże ten element osłony okiennic można wykorzystać także w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, gdyż to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również podejmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Dowolność wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie łatwa konserwacja

Swoboda kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak również z innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Na dodatek shuttersy lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]