Skórzana kurtka na motor to wciąż najlepszy wybór

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz kurtki na motor.

Każdy motocyklista wie, że w pełni wygodna podróż na jednośladzie zapewni tylko dobrze dostosowana do tego odzież. Stąd też w szafie każdego miłośnika motocykli musi znaleźć się co najmniej jedna profesjonalna kurtka na motocykl. Oferta sklepów motocyklowych jest dzisiaj niesłychanie bogata, dlatego bez problemu można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które spełnią wymagania nawet nader wybrednych kierowców.

Kurtki na motocykl ze skóry to wciąż optymalny wybór

Jazda na jednośladzie bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i faktycznie również obecnie kurtki wyprodukowane z tego surowca uznawane są za najwłaściwszy wybór pod kątem jakości oraz trwałości, co niestety przekłada się też na ich wysokie ceny. Na przekór ogólnym skojarzeniom, aktualnie większość kurtek na motor ze skóry posiada sportowy krój, nie zaś standardową stylistykę rodem z filmów drogi z lat 80-tych. Nie oznacza to, iż nie ma w sprzedaży legendarnych ramonesek.

Największą zaletą skórzanych kurtek motocyklowych jest przede wszystkim ich ogromna odporność na uszkodzenia, dlatego w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi gwarantują mu lepszą ochronę. Do kręgu przesądów należy również przenieść już przeświadczenie, iż kurtka ze skóry jest ciężka i sztywna – te wyprodukowane z nubuku czy skóry bydlęcej niewiele różnią się pod tym kątem od kurtek tekstylnych uszytych z cordury czy meshu.

Jak kupować kurtkę na motor?

Kurtka na motocykl powinna być komfortowa, tym samym polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją włożyć na próbę. Tylko tak będziemy mieć pewność, że kurtka jest pasować do naszej postury. Jednak zakupy kurtki na motor przez internet to także dobra opcja, zwłaszcza jeśli dobrze zna się własne wymiary bądź posiada się już podobną odzież od danego producenta. Kurtka motocyklowa musi dobrze opinać korpus, lecz nie może ograniczać jego ruchów. Mierząc kurtkę wyciągnij dłonie na wprost tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeśli rękawy zachodzą za nadgarstki to oznacza, iż powinieneś kupić mniejszy rozmiar. Za obszerna kurtka na motocykl podnosi ryzyko kontuzji, gdyż w trakcie upadku może dojść do zmiany pozycji protektorów względem ciała kierowcy i po prostu nie wypełnią one swojej funkcji. Dla najwyższego komfortu należy zwrócić również uwagę, czy kurtka ma paski dostosowujące jej szerokość w pasie, tułowiu i na ramionach.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]