Tchibo Cafissimo – kapsułki zamienne z kawami single origin

Więcej szczegółów o Tchibo kapsułki.

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od ponad czterech dziesięcioleci i powoli zdobyła sobie kolejnych miłośników. Ten wygodny system umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości w niezwykle nieskomplikowany sposób – należy umieścić kawę w kapsułce w zasobniku w stosownym urządzeniu, dolać wodę do pojemnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można cieszyć się pobudzającą kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Znamy parę systemów takiego przygotowywania kawy. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych globalnie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się kształtem od innych, co przez długi czas zmuszało klientów do zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie dostępnych jest w sprzedaży – także w Polsce – sporo ich substytutów. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta utworzyła linię kaw single origin, zwanych również kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, że wywodzą się z jednego gatunku, zbioru oraz uprawy. Smak takiej kawy jest unikatowy, gdyż uformowało go wiele różnorodnych elementów, np. pogoda , która panowała w danym roku. Łączenie kaw speciality z mlekiem bądź dodatkami aromatyzującymi zabija ich unikatowe nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Brazylii oraz Nikaragui (arabika). W tych kawach mocno wyczuwalne są aromaty kwiatowe, kakaowe oraz czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – aromatyczna każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w domu, jak i w hotelach lub urzędach. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowany i z reguły zamyka się w przedziale 1,10-1,40 zł. Oznacza to, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż podobny napój podawany na stołówkach w biurze lub w kafejkach w galerii. Nietuzinkowe wzornictwo i niewysokie ceny ekspresów na kapsułki powodują, iż z roku na rok częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Przy użyciu ich będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego poranka, a zarazem zaserwujemy gościom najwyższej jakości napój w czasie okazjonalnych spotkań, nie obawiając się o gigantyczne koszty. Jeżeli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się zawsze czy będą nadawać się do posiadanego przez nas ekspresu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]