Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Korzystna oferta wyjazdów trekkingowych znajduje się tutaj.

Wyprawy w góry mają wiele form. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją, znajomością natury wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się ciężkich warunków obozowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, szerokim uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, a także Alpy. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]