Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Kilimandżaro wyprawa. Dowiedz się więcej na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają zwłaszcza sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, malownicze widoki, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się również zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]