Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Wycieczka Himalaje - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy powoduje również samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]