Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Na domin-krakow.pl znajdziesz aktualną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym znakomitym, żeby czerpać z tego radość każdego dnia. Dla wielu jest to przecież wyłącznie metoda zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy bądź hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, warto zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto opanować akwarele – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i bezproblemowego do uzyskania, jednak jest wynikiem wielu czynników, o których młody artysta nie ma zwykle pojęcia. Dużą rolę w samym toku malowania ma także koincydencja – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet osoby wyrobione w tej technice wcale nie mogą być pewne tego, że malunek zawsze będzie dokładnie taka, jak chciały. Kurs akwareli to znakomite miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i zdobyć potrzebną elementarną wiedzę konieczną do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu ciepło widziani, bez względu na to, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin dokładnie objaśniają cechy tych farb, różnorodność technik ich stosowania oraz rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd pracy.

Czy warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasie powszechności internetu nie ma problemu, by odszukać i obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie malowania akwarelami pod okiem doświadczonego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są sugestie, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli w czasie pracy. Te korekty umożliwiają szybciej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Ponadto praca w grupie innych osób o podobnych zainteresowaniach tworzy przyjazną aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w zachęcaniu do nieprzerwanego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w rzeczowej analizie ilustracji innych kursantów, pomaga potem we obiektywnej ocenie swoich prac już zakończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]