Do kogo kierowane są kursy modelowania 3D?

Szukasz wiadomości o modelowaniu 3D? Dobrze trafiłeś!

Świat grafiki bez ustanku się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz tworzenia swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie wielkimi wydatkami – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko jest dość frustrujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno odkryli Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które należy dopracowac oraz proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, aby był on prowadzony w niewielkich zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w świecie projektowania i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i cenioną głównie w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane prace, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich kursów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy pragną poszerzyć swoje obecne umiejętności lub spróbować nowych form wyrażania siebie.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]